سوالات آزمون نظام مهندسی مهر 96

بسم الله الرحمن الرحیم؛ با سلام و عرض ادب خدمت تمامی مهندسین گرامی در این پست قصد داریم تا در مورد سوالات آزمون نظام مهندسی مهر 96 و پاسخ سوالات آزمون نظام مهندسی مهر 96 صحبت کنیم.

آزمون نظام مهندسی شامل ۶۰ سوال و 150 دقیقه وقت می باشد. در آزمون های نظام مهندسی همواره حدود 10 درصد از داوطلبان قبول می شوند. علت اصلی کم بودن تعداد قبولی ها در این آزمون ها آشنایی پایین داوطلبین با نحوه مواجهه با آزمون های open book می باشد.

پاسخنامه تشریحی آزمون نظام مهندسی مهر 96

متاسفانه به علت ریاد بودن مباحث، داوطلبان روش های مطالعه نا درستی را پیش می گیرند. و در انتها علی رغم تلاش و زمان زیادی که جهت مطالعه گذاشته اند باز هم شاهد نتایج نامناسب می باشند.

گروه آموزشی مه یاد قصد دارد تا با کمک مشاورین با تجربه به داوطبین کمک نماید تا از تجارب سال های قبل داوطلبانی که بیش از 5000 نفر می باشند و همچنین تجارب بالای مدرسین و مشاورین راه رسیدن به قبولی را پیدا نمایند.

پاسخ تشریحی آزمون مهر 96

در آزمون نظارت معماری مهر 96 سوالات 7 و 8 دفترچه A حذف گردید و هیچ سوالی از آزمون اجرا معماری حذف نشد. این آزمون از لحاظ سختی در درجه متوسط قرار داشت بگونه ای که داوطلب صرفا با بررسی دقیق سوالات سال های قبل به راحتی می توانست در آزمون نظام معندسی مهر96 نتیجه مناسب را کسب نماید.

پاسخنامه آزمون نظام مهندسی مهر 96

در آزمون نظام مهندسی نظارت عمران مهر 96 شاهد حذف سوال 18 از دفترچه A و در آزمون اجرا عمران شاهد حذف 4 سوال به ترتیب 29، 38، 44 و 51 از دفترچه E بودیم. از لحاظ سختی این آزمون از درجه سختی متوسط برخوردار بود و داوطلب صرفا با بررسی دقیق سوالات سالهای قبل می توانست در آزمون نتیجه مناسب را کسب نماید.

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی با پاسخ تشریحی

در این قسمت قصد داریم تا با بررسی سوالات آزمون نظام مهندسی مهر 96 اجرای معماری و آزمون نظام مهندسی مهر 96 نظارت معماری و آزمون نظام مهندسی مهر 96 اجرای عمران و آزمون نظام مهندسی مهر 96 نظارت عمران شما را با روند حل سوالات آشنا کنیم.
سوالاتی که دارای نکته هستند در قالب فیلم آموزشی در اختیار شما مهندسین گرامی قرار دهیم تا در کنار Pdf حل سوالات بتوانید از فیلم ها نیز استفاده لازم را ببرید.

در صورتی که در مورد روند حل سوالات دیگر نیز سوال داشتید می توانید در قسمت درج نظرات مطلب خودتان را با ما در میان گذارید. همچنین در کانال تلگرامی ما به نشانی MahYad_Eng@ آماده شنیدن نظرات شما دوستان هستیم.

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی عمران نظارت مهر 96

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی عمران اجرا مهر 96

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی معماری نظارت مهر 96

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی معماری اجرا مهر 96

اگر سوالی برای شما ایجاد گردید که در PDF و فیلم آموزشی همراه آن ندیدید می ‌توانید با کارشناسان ما از طریق قسمت نظرات یا کانال تلگرامی MahYad_Eng@ درمیان بگذارید.

آزمون نظارت مهر 96

ما به شما نشان خواهیم داد که همواره حدود 45 تا 50 سوال تکرار مفاهیم سال های قبل است که یادآور اصل 8020 می باشد که می گوید80 درصد اتفاقات عالم فقط بخاطر 20 درصد از دلایل واقع می شود. و اگر داوطلب تنها پک آموزشی مه یاد را کار کند. و مشاوره‌های گروه آموزشی مه یاد را دقیقاً پیگیری نماید. قطعا در آزمون های نظام مهندسی قبول خواهد شد.

باز هم تکرار می کنیم که در این آزمون حدود 45 تا۵۰ سوال گرایش عمران و معماری صرفاً با آشنایی قبلی با روند حل آزمون های نظام مهندسی سال های قبل قابل حل می باشد.

داوطلبین با اجرای صحیح و کامل تکنیک های آموزش داده شده در فیلم های آموزشی مه یاد می ‌توانند بدون کلیدواژه نیز به حدود ۲۵ سوال صرفاً با مراجعه مستقیم به آیین نامه جواب دهند.

برخی ازداوطلبین می پسند که چرا باید 45 تا 50 سوال مشابه سال های قبل باشد؟

دلایل آن بسیار است ولی به چند مورد آن اشاره می کنیم

1-بعلت مهم بودن قسمت هایی از آیین نامه که تاکنون از آنها سوال طرح گردیده است.

2-مشخص بودن طراحان محترم سوالات که با بررسی سوالات سال های قبل طرز نگاه آنها مشخص می گردد.

3-بانک جامع سوالات سال های قبل که همواره مورد توجه طراحان است.

4-بانک سوالات سال های قبل تنها منبع موثق در اختیار داوطلبان برای قبولی است.

5-طرح سوالات جدید همواره با ایراداتی همراه خواهد بود که برای یک آزمون کشوری اتفاق جالبی نمی تواند باشد.

و……..

سوالات آزمون نظام مهندسی 96

یکی از مواردی که در آزمون نظام مهندسی بدون منبع مشخصی می باشد سوالات مربوط به جزئیات اجرایی ساختمان است. که در حدود 5 تا 8 سوال را شامل می شود.

همواره حدود ۵۰% سوالات مشابه جزئیات اجرایی سالهای قبل است. که صرفاً با توجه به این نکته ساده می توان به نیمی از سوالات مربوط به جزئیات اجرایی نیز به راحتی پاسخ داد.

به عنوان مثال سوال 24 آزمون نظام مهندسی عمران نظارت مهر96 بارها تکرار شده است.

سوالات قانونی معمولاً در حدود ۴ سوال می باشد که حدود 50 تا ۷۵ درصد مشابه سوالات قانونی سالهای قبل است. و اگر داوطلب صرفا نکات مربوط به حل ادوار گذشته را آشنا باشد می تواند به این سوالات پاسخ دهد.

از لحاظ سختی سوالات حدود ۲۵ تا 30 سوال آسان و ۱۵ تا ۲۰ سوال متوسط و ۱۵ تا ۱۰ سوال دشوار است که از این سوالات دشوار غالباً ۵ تا ۶ سوال جدید طرح می ‌شوند. که در آزمونهای نظام مهندسی گرایش عمران غالبا از آزمون طراحی وارد آزمون نظارت یا اجرا می گردند.

کلید واژه

با توجه به اینکه طراحان محترم آزمون های نظام مهندسی تلاش می کنند تا بتوانند کاری کنند که صرفاً داوطلبینی قبول شوند. که آشنایی مناسبی با آیین نامه ها دارند لذا با ادبیات سوالات و کلمات بازی می کنند. تا بتوانند تمامی کلید واژه های موجود در بازار را با چالشی بزرگ روبرو سازند. و داوطلبینی که با تکیه محض بر کلیدواژه ها در تلاش هستند تا قبول شوند مانع قبولی آنها گردند.

برای نمونه بجای استفاده از عبارت دیوار 3D پانل از عبارت جایگزین آن استفاده میکنند.

یا به بجای عبارت (بتن پمپی) که در مبحث 9 موجود می باشد. از عبارت (بتن پمپ شونده) استفاده می کنند! که قطعا در کلیدواژه ها با چنین عنوانی هیچ گاه کلمه سازی صورت نمی گیرد.

لذا تنها راه قبولی مطمئن مهندسین در حل چندباره و دقیق سال های قبل وآشنایی با تک تک مباحث می باشد. که ما در فیلمهای آموزشی و مشاوره های مان تلاش نموده ایم. تا در کمترین زمان ممکن این اطلاعات را در اختیار شما داوطلبین قرار دهیم.

برای دانلود رایگان pdf پاسخ تشریحی سوالات آزمون نظام مهندسی مهر 96 روی گزینه های زیر کلیک کنید.