سوالات آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 97

به نام خدا و عرض سلام خدمت تمامی مهندسین گرامی، در این پست قصد داریم تا در مورد آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 97 با هم صحبت کنیم.

آزمون های نظام مهندسی شامل 60 سوال و 2 ساعت و 30 دقیقه زمان است. تعداد قبولی های این آزمون کمتر از 10 درصد می باشد که علت آن عدم آشنایی مهندسین با نحوه شرکت در آزمون های کتاب باز با منابع متعدد است.

آزمون اردیبهشت 97

پاسخنامه تشریحی آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 97

عامل اصلی پایین بودن تعداد قبولی های آزمون های نظام مهندسی، عدم آشنایی داوطلبین با مسیر صحیح مطالعه است. لذا مجموعه مه یاد در تلاش است تا شما را با مسیر صحیح مطالعه آشنا گرداند.

مجموعه مه یاد با برخورداری از اساتیدی که سابقه تالیف کتب نظام مهندسی و مشاوره به بیش از 5000 داوطلب را دارند، طی بررسی سوالات سال های قبل و تجربیات داوطلبینی که پیش از شما موفق به قبولی شده اند مسیری هموار را در مقابل شما قرار خواهند داد.

 

پاسخنامه آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 97

در آزمون معماری اجرا شاهد حذف هیچ کدام از سوال نبودیم.

در آزمون معماری نظارت هیچ سوالی حذف نگردید.

در آزمون عمران اجرا دفترچه E سوال 22 حذف شد.

در آزمون عمران نظارت هیچ سوال حذف نشد.

این آزمون از لحاظ سختی در درجه متوسط رو به دشوار قرار میگیرد و اغلب سوالات با یادگیری روند حل سوالات سال های قبل قابل حل می باشد.

لذا مهندسانی که به بررسی عمیق سوالات سالهای قبل تر مبادرت می نمودند به راحتی می توانستند در این آزمون نتیجه مناسب را یدست آورند.

راهکار قبولی در توجه به همین نکات ساده است….!

سوالات آزمون نظام مهندسی با پاسخ تشریحی

در فیلم ها و PDF هایی که در اختیار شما قرار خواهیم داد تلاش نموده ایم تا با بررسی سوالات آزمون نظام مهندسی اردیبهشت 97 شما را با روند حل سوالات آشنا کنیم.

در فیلم های آموزشی همراه PDF به این صورت است که مدرسان ما به بررسی سوالاتی پرداخته اند که دارای نکته بوده تا به داوطلبان کمک نمایند به درک صحیحی از روند حل سوالات اردیبهشت 97 دست یابند.

در کانال تلگرامی ما به نشانی MahYad_Eng@ آماده شنیدن نظرات شما دوستان هستیم.همچنین در قسمت پایین سایت در قسمت نظرات می توانید سوالات خود را درج نمایید.

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی عمران نظارت اردیبهشت 97

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی عمران اجرا اردیبهشت 97

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی معماری نظارت اردیبهشت 97

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی معماری اجرا اردیبهشت 97

اگر سوالی برای شما ایجاد گردید که در PDF و فیلم آموزشی همراه آن ندیدید می ‌توانید با کارشناسان ما از طریق قسمت نظرات یا کانال تلگرامی MahYad_Eng@ درمیان بگذارید.

آزمون نظارت اردیبهشت 97

در این آزمون در حدود 45 تا 50 سوال صرفا با آشنایی روند حل سالات سال های قبل قابل حل بود.

مجموعه ما با بهره گیری از اصل پارتو (اصل 8020) تلاش می کند تا با کمترین زمان و صحیح ترین روش، داوطلبان را با روش صحیح یادگیری آشنا کند.

بر اساس اصل جهانی پارتو 80 درصد اتفاقات عامل بخاطر 20 درصد از دلایل به وقوع می پیوندند! یعنی برای قبولی در آزمون نظام مهندسی کافیه جای مطالعه هزاران منبع مختلف، سوالات سال های قبل را عمیقا درک نمایید.

معمولا حدود 4 سوال با بیشترین شباهت از 4 دوره اخیر طرح می شوند که اهمیت حل 4 دوره اخیر را بیش از پیش می نماید. همچنین بررسی 4 دوره اخیر بیشترین همانندی را با آزمون پیشرو شما دارد.

در آزمون ها معمولا حدود 26 سوال آسان، 23 سوال متوسط و 11 سوال دشوار طرح می شوند. این تعداد سوال با توجه به سختی آزمون کم و زیاد می شود و در آزمون های آسان تعداد سوالات آسان افزایش می یابد.

سوالات آسان به آن دسته از سوالات می گویند که صرفا یافتنی هستند.

سوالات متوسط سوالاتی هستند که دارای حل کوتاه یا نکته ریز می باشند که داوطلب برای حل آنها باید به نکته سوال توجه نماید. این تیپ سوالات زمان زیادی از داوطلب نمی گیرند ولی برای حل آنها نیاز است داوطلب سوالات سال های قبل تر را با دقت حل نموده باشد.

سوالات سخت سوالاتی هستند که جدید طرح می شوند یا از روند حلی طولانی برخوردار هستند.

سوالات آزمون نظام مهندسی 97

یکی از دغدغه های داوطلبین معماری پاسخگویی به سوالات مربوط به جزئیات اجرایی و دتایل می باشد که منبع مشخصی ندارند. نگران نباشید باز هم راه حلی ساده وجود دارد!. همواره حدود 50 تا 75 درصد سوالات مشابه سال های قبل است.

در زیر به چند نمونه از سوالات که بارها در آزمون های نظام مهندسی نظارت عمران، اجرا عمران، آزمون نظام مهندسی نظارت معماری و اجرای معماری تکرار شده است توجه نمایید.

عمران اجرا اردیبهشت 97
عمران نظارت اردیبهشت 97
معماری نظارت اردیبهشت 97

سوالات مربوط به قانون معمولا در حدود 3 الی 4 مورد است که حدود 50 درصد آنها مشابه سوالات قانونی سال های قبل است و با اطلاعات آنها قابل حل می باشد.

کلیدواژه

طرحان محترم سوالات همواره تلاش می کنند تا صرفا داوطلبینی قبول شوند که به درک مناسبی از مباحث مقررات ملی دست یافته اند، لذا بارها مشاهده شده است که با ادبیات کلمات بازی می کنند و مشابه آنها را در طرح سوالات به کار می برند تا داوطلبینی که صرفا برپایه استفاده از کلیدواژه ها دنبال قبولی هستند با چالشی بزرگ روبرو شوند.

تجربه چندساله ما اثبات نموده است که بهترین و مطمئن ترین شیوه قبولی در درک صحیح مباحث قرار دارد یعنی داوطلب باید به این توانمندی برسد که با مطالعه صورت سوال بتواند محل ان را در مباحث مقررات ملی بدون استفاده از کلیدواژه ها پیدا کند.

مجموعه مه یاد تلاش نموده است تا با کمک تکنیک های هایلایت، درک تفاوت مباحث و تکنیک های دیگر امکان استفاده مستقیم داوطلب از مقررات ملی را فراهم نماید.

در ادامه PDF حل سوالات آزمون نظام مهندسی معماری اجرا اردیبهشت 97، آزمون نظام مهندسی معماری نظارت اردیبهشت 97، آزمون نظام مهندسی عمران اجرا اردیبهشت 97، آزمون نظام مهندسی عمران نظارت اردیبهشت 97 قرار داده شده است.