سوالات آزمون نظام مهندسی بهمن 97

به نام خدا و عرض سلام خدمت تمامی مهندسین گرامی، در این پست قصد داریم تا در مورد آزمون نظام مهندسی بمهن 97 با هم صحبت کنیم.

آزمون های نظام مهندسی شامل 60 سوال و 2 ساعت و 30 دقیقه زمان است. تعداد قبولی های این آزمون کمتر از 10 درصد می باشد که علت آن عدم آشنایی مهندسین با نحوه شرکت در آزمون های کتاب باز با منابع متعدد است.

آزمون بهمن 97

پاسخنامه تشریحی آزمون نظام مهندسی بهمن 97

علت اصلی پایین بودن تعداد قبولی ها، عدم امکان استفاده داوطلبین از مشاوره افراد با تجربه می باشد که مسیر صحیح مطالعه را در اختیار آنها قرار دهند.

مجموعه مه یاد در تلاش است تا با برخورداری از اساتیدی که سابقه تالیف کتب نظام مهندسی و مشاوره به بیش از 5000 داوطلب را دارند، راه صحیح قبولی را در اختیار شما مهندسین گرامی قرار دهد.

 

پاسخنامه آزمون نظام مهندسی بهمن 97

در آزمون معماری اجرا دفترچه E سوالات 27 و 52 حذف گردید.

در آزمون معماری نظارت دفترچه A سوال 9 حذف شد.

در آزمون عمران اجرا دفترچه E سوال 40 حذف شد.

در آزمون عمران نظارت دفترچه A سوالات 18 و 37 پس از اعلام نتایج از آزمون حذف گردید و امتیاز آن به داوطلبین تخصیص یافت.

این آزمون از لحاظ سختی در درجه متوسط قرار میگرفت و غالب سوالات با فراگیری صحیح روش حل سوالات سال های قبل تر امکان حل داشت.

لذا مهندسینی که صرفا به بررسی عمیق روش حل سالهای قبل تر مبادرت می نمودند به راحتی می توانستند در این آزمون نتیجه مناسب را کسب نمایند.

کلید کسب درصدهای مناسب و بالا در آزمون های نظام مهندسی توجه به همین نکات بسیار ریز است.

سوالات آزمون نظام مهندسی با پاسخ تشریحی

در فیلم ها و PDF هایی که در ادامه در اختیار شما قرار خواهد گرفت قصد داریم تا با بررسی سوالات آزمون نظام مهندسی بهمن 97 شما را با روند حل سوالات آشنا کنیم.

نحوه حل در فیلم ها به این صورت است که مدرسین ما صرفا به بررسی سوالاتی پرداخته اند که دارای نکات خاص بوده اند تا به داوطلبین کمک نمایند به درک صحیحی از روند حل سوالات سال های قبل دست یابند.

در کانال تلگرامی ما به نشانی MahYad_Eng@ آماده شنیدن نظرات شما دوستان هستیم همچنین در قسمت پایین سایت امکان درج نظرات و سوالات شما وجود دارد.

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی عمران نظارت بهمن 97

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی عمران اجرا بهمن 97

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی معماری نظارت بهمن 97

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی معماری اجرا بهمن 97

اگر پس از مشاهده فیلم ها و تهیه پک ها سوالی برای شما ایجاد گردید می توانید از قسمت نظرات که در پایین سایت قرار دارد با کارشناسان ما در میان بگذارید.

آزمون نظارت بهمن 97

در این آزمون در حدود 45 تا 50 سوال صرفا با آشنایی روند حل سالات سال های قبل قابل حل بود.

مجموعه ما با بهره گیری از اصل پارتو (اصل 8020) در تلاش است تا با کمترین زمان و صحیح ترین روش، داوطلبین را به سرمنزل مقصود برساند.

بر اساس اصل پارتو 80 درصد اتفاقات بخاطر 20 درصد از دلایل به وقوع می پیوندند! یعنی برای قبولی در آزمون کافیه جای عبارت چه کار کنم، واژه چگونه سوالات سال های قبل رو عمیق درک کنم را جایگزین کنیم…

معمولا حدود 4 سوال با بیشترین شباهت از 4 دوره اخیر طرح می شوند که اهمیت حل 4 دوره اخیر را بیش از پیش می نماید.

در آزمون ها همواره حدود 24 تا 28 سوال آسان، 17 تا 26 سوال متوسط و 10 تا 15 سوال دشوار طرح می شوند. این تعداد سوال با توجه به سختی آزمون متغیر می شود و هرچه آزمون دشوارتر برگزار گردد از تعداد سوالات آسان و متوسط کاسته خواهد شد.

سوالات آسان سوال هایی هستند که صرفا یافتنی می باشند.

سوالات متوسط سوالاتی هستند که حل کوتاه دارند یا نکته ای دنبال می کنند که اگر آن را بلد نباشید قادر به حل صحیح سوال نخواهید بود و مشابه آن نکته در سوالات سال های قبل تر موجود است.

سوالات سخت سوالاتی هستند که جدید طرح می شوند و با روند حل آنها آشنایی ندارید یا علارغم آشنایی قبلی با روند حل آنها، بسیار طولانی و وقت گیر هستند.

سوالات آزمون نظام مهندسی 97

یکی از دغدغه های داوطلبین معماری پاسخگویی به سوالات مربوط به جزئیات اجرایی و دتایل می باشد که هم منبع مشخصی ندارند و هم دشوارند. نکته کوچکی وجود دارد که کار را آسان می کند. همواره حداقل حدود 50 درصد سوالات مشابه جزئیات اجرایی سال های قبل است!.

در زیر به چند نمونه از سوالات که بارها در آزمون های نظام مهندسی نظارت عمران، اجرا عمران، آزمون نظام مهندسی نظارت معماری و اجرای معماری تکرار شده است توجه نمایید.

عمران اجرا بهمن 97
عمران نظارت بهمن 97
معماری اجرا بهمن 97
معماری نظارت بهمن 97

سوالات مربوط به مباحث قانونی در حدود 4 مورد است که حدود 50 تا 75 درصد آنها مشابه سوالات قانونی سال های قبل است.

کلیدواژه

طرحان محترم سوالات همواره تلاش می کنند تا صرفا داوطلبینی قبول شوند که به درک مناسبی از مباحث مقررات ملی دست یافته اند، لذا بارها مشاهده شده است که با ادبیات کلمات بازی می کنند و مشابه آنها را در طرح سوالات به کار می برند تا داوطلبینی که صرفا برپایه استفاده از کلیدواژه ها دنبال قبولی هستند با چالشی بزرگ روبرو شوند.

تجربه چندساله ما اثبات نموده است که بهترین و مطمئن ترین شیوه قبولی در درک صحیح مباحث قرار دارد یعنی داوطلب باید به این توانمندی برسد که با مطالعه صورت سوال بتواند محل ان را در مباحث مقررات ملی بدون استفاده از کلیدواژه ها پیدا کند.

مجموعه مه یاد تلاش نموده است تا با کمک تکنیک های هایلایت، درک تفاوت مباحث و تکنیک های دیگر امکان استفاده مستقیم داوطلب از مقررات ملی را فراهم نماید.

 

در ادامه PDF حل سوالات آزمون نظام مهندسی معماری اجرا بهمن 97، آزمون نظام مهندسی معماری نظارت بهمن 97، آزمون نظام مهندسی عمران اجرا بهمن 97، آزمون نظام مهندسی عمران نظارت بهمن 97 قرار داده شده است.

برای دانلود رایگان pdf پاسخ تشریحی سوالات آزمون نظام مهندسی بهمن 97 روی گزینه های زیر کلیک کنید.