سوالات آزمون نظام مهندسی مهر 98

به نام خدا؛ با سلام و عرض ادب خدمت تمامی مهندسین گرامی در این قسمت  قصد داریم تا در مورد سوالات آزمون نظام مهندسی مهر ۹۸ و پاسخ سوالات آزمون نظام مهندسی مهر ۹۸ صحبت کنیم.

آزمون نظام مهندسی شامل ۶۰ سوال و 150 دقیقه وقت می باشد. در آزمون های نظام مهندسی همواره حدود 10 درصد از داوطلبین قبول می شوند. علت اصلی تعداد قبولی کم در این آزمون ها عدم آشنایی داوطلبین با نحوه مواجهه با آزمون های کتاب باز است.

پاسخنامه تشریحی آزمون نظام مهندسی مهر ۹۸

متاسفانه به علت تعدد مباحث، داوطلبین روش های غلط مطالعه را پیش می گیرند. و در انتها علی رغم تلاش و زمان زیاد شاهد نتیجه مناسب نیستند.

مجموعه مه یاد قصد دارد تا با مشاوره مناسب به داوطبین و برخورداری از تجارب سال های قبل که با بیش از 5000 داوطلب و همکاری با موسسات معتبر کسب شده است راه رسیدن به قبولی را در اختیار مهندسین قرار دهد.

پاسخ تشریحی آزمون مهر 98

در آزمون نظارت و اجرای معماری مهر ۹۸ شاهد حذف سوال ۲۴ از دفترچه E سر جلسه آزمون بودیم که در نوع خود کم نظیر بود.  این آزمون یکی از سخت ترین و دشوارترین آزمون های نظام مهندسی به شما می آمد.

پاسخنامه آزمون نظام مهندسی مهر ۹۸

آزمون نظارت و اجرای عمران مهر ۹۸ نیز نسبت به سوال های گذشته شاهد افزایش سوالات دشوار و محاسباتی بودیم. که علارغم سختی آزمون، اگر مهندسین صرفاً به یادگیری عمیق سوالات سال های قبل اقدام می کردند. به راحتی می توانستند در این آزمون نتیجه مناسب را کسب نمایند.
همانطور که برخی داوطلبین با گوش دادن به توصیه‌های مشاورین ما توانستند نمره ای در حدود ۷۵ درصد را کسب نمایند.

نمونه سوالات آزمون نظام مهندسی با پاسخ تشریحی

در این قسمت قصد داریم تا با بررسی سوالات آزمون نظام مهندسی مهر 98 اجرای معماری و آزمون نظام مهندسی مهر 98 نظارت معماری و آزمون نظام مهندسی مهر 98 اجرای عمران و آزمون نظام مهندسی مهر 98  نظارت عمران شما را با روند حل سوالات آشنا کنیم.
سوالاتی که از سختی و نکاتی خواص برخوردار هستند در قالب فیلم آموزشی در اختیار شما مهندسین گرامی قرار دهیم تا در کنار Pdf حل سوالات بتوانید از فیلم ها نیز استفاده نمایید.

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی عمران نظارت مهر 98

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی عمران اجرا مهر 98

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی معماری نظارت مهر 98

فیلم بررسی سوالات نکته دار آزمون نظام مهندسی معماری اجرا مهر 98

اگر سوالی برای شما ایجاد گردید که در PDF و فیلم آموزشی همراه آن ندیدید می ‌توانید با کارشناسان ما درمیان بگذارید.

آزمون نظارت مهر 98

در ادامه دوباره به شما نشان خواهیم داد که تکنیک ۸۰۲۰ ما فقط یک بار برای چند بار و تکراری بودن سوالات دوباره اتفاق افتاده است. و اگر داوطلب تنها پک آموزشی مه یاد را کار می کرد. و مشاوره‌های مجموعه مه یاد را دقیقاً پیگیری می نمود. صد در صد در آزمون نظام مهندسی مهر 98 قبول بود.

در این آزمون حدود ۵۰ سوال صرفاً با آشنایی قبلی با آزمونهای سال های قبل قابل حل بود.

داوطلبین با اجرای صحیح و کامل تکنیک های آموزش داده شده در فیلم ها آموزش نظام مهندسی مه یاد می ‌توانست بدون کلیدواژه نیز به حدود ۲۵ سوال صرفاً با رفتن به آیین نامه جواب دهند.

در آزمون نظام مهندسی مهر 98  نیز مانند آزمونهای گذشته حدود 4 سوال صرفاً با حل چندباره سوالات سال های قبل به راحتی قابل حل بود.  اگر کسی تمام سوال های سالهای قبل و بخصوص 4 دوره آخر را چندین بار حل می کرد. بیش از ۱۵ سوال با بیشترین شباهت تکرار شده بود. و داوطلب می توانست در کمتر از 30 دقیقه به این ۱۵ سوال پاسخ دهد. و صرفاً نیاز به حل ۱۵ سوال دیگر در مدت زمانی در حدود 120 دقیقه  برای قبول شدن داشت.

سوالات آزمون نظام مهندسی 98

یکی از مواردی که در آزمون نظام مهندسی بدون منبع مشخصی می باشد سوالات مربوط به جزئیات اجرایی ساختمان است. که در حدود 5 تا 8 سوال را شامل می شود.

همواره حدود ۵۰% سوالات مشابه جزئیات اجرایی سالهای قبل است. که صرفاً با توجه به این نکته ساده می توان به نیمی از سوالات مربوط به جزئیات اجرایی نیز به راحتی پاسخ داد.

به عنوان مثال سوال 24 آزمون نظام مهندسی عمران نظارت مهر 98 بارها تکرار شده است.

سوالات قانونی معمولاً در حدود ۴ سوال می باشد که حدود 50 تا ۷۵ درصد مشابه سوالات قانونی سالهای قبل است. و اگر داوطلب صرفا نکات مربوط به حل ادوار گذشته را آشنا باشد می تواند به این سوالات پاسخ دهد.

از لحاظ  سختی سوالات حدود ۲۵ تا 30 سوال آسان و ۱۵ تا ۲۰ سوال متوسط و ۱۵ تا ۱۰ سوال دشوار است که از این سوالات دشوار غالباً ۵ تا ۶ سوال جدید طرح می ‌شوند. که در آزمونهای نظام مهندسی گرایش عمران غالبا از آزمون طراحی وارد آزمون نظارت یا اجرا می گردند.

کلید واژه

با توجه به اینکه  طراحان محترم آزمون های نظام مهندسی تلاش می کنند تا بتوانند کاری کنند که صرفاً داوطلبینی قبول شوند. که آشنایی مناسبی با آیین نامه ها دارند لذا با ادبیات سوالات و کلمات بازی می کنند. تا بتوانند تمامی کلید واژه های موجود در بازار را با چالشی بزرگ روبرو سازند. و داوطلبینی که با تکیه محض بر کلیدواژه ها در تلاش هستند تا قبول شوند مانع قبولی آنها گردند.

برای نمونه بجای استفاده از عبارت دیوار 3D پانل از عبارت جایگزین آن استفاده میکنند.

یا به بجای عبارت (بتن پمپی) که در مبحث 9 موجود می باشد. از عبارت (بتن پمپ شونده) استفاده می کنند! که قطعا در کلیدواژه ها با چنین عنوانی هیچ گاه کلمه سازی صورت نمی گیرد.

لذا تنها راه قبولی مطمئن مهندسین در حل چندباره و دقیق سال های قبل وآشنایی با تک تک مباحث می باشد. که ما در فیلمهای آموزشی و مشاوره های مان تلاش نموده ایم. تا در کمترین زمان ممکن این اطلاعات را در اختیار شما داوطلبین قرار دهیم.

برای دانلود رایگان pdf پاسخ تشریحی سوالات آزمون نظام مهندسی مهر 98 روی گزینه های زیر کلیک کنید.